Megérett az idő a közfoglalkoztatási program átalakítására – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára a Világgazdaságnak.
Simon Attila a gazdasági napilap tegnapi számában megjelent interjúban kiemelte: a 2011-es munkaerőpiaci helyzetre jó válasz volt a közfoglalkoztatási program kiterjesztése azzal a céllal, hogy visszatereljen a munkába olyan embereket, akik akár évtizedekre leszakadtak a munkaerőpiacról.
A helyettes államtitkár rámutatott: az átlagosan kétszázötvenezer fős közfoglalkoztatotti létszámból nagyjából száz-százötvenezren helyezhetők el a nyílt munkaerőpiacon. A tárca azt javasolja, hogy három éven belül maximum tizenkét hónapig lehessen közfoglalkoztatotti státusban maradni. Akinek ez idő alatt nem sikerül alkalmassá válnia a versenyszférában való elhelyezkedésre, például egészségügyi okok miatt, azt más módon kell segíteni – mondta Simon Attila. Szeretnék elérni azt is, hogy a szakképzetteket ne „pazarolják el” a közfoglalkoztatásra, miközben a legtöbb ágazatban hiány van belőlük.



