Állva maradt a BÉT az intenzív nemzetközi korrekció alatt

Strapabíró a magyar tőzsde

Gazdaság
  • 2018.03.02. - 00:33

A februári hónapban lezajlott intenzív, nemzetközi tőzsdekorrekciótól a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) sem tudott teljesen függetlenné válni, de a magyar részvények a fontosabb külföldi értékpapírokhoz képest jóval strapabíróbban szerepeltek.

Az előző hónapot negyvenezer pont felett indító BUX 5,2 százalékos eséssel 38 112 ponton zárta, a legnagyobb forgalmú részvények közül a Magyar Telekom, illetve az OTP kisebb, a Mol és a Richter pedig nagyobb mértékben vesztett értéket. A magyar tőzsde napi átlagforgalma csaknem tizennégymilliárd forint volt, összesen pedig 277,5 milliárd forintos mozgást könyvelhettek el februárban. A tavalyi év ugyanezen hónapjához képest mindkét szám jelentősen növekedett – derül ki az értéktőzsde tegnapi közleményéből. A korrekció után Budapesten nem jelentkeztek komolyabb pánikreakciók, ellentétben a külföldi tőzsdéken tapasztaltakkal. A jövőben jelentős változásokat Donald Trump amerikai elnök ezerötszázmilliárd dolláros infrastrukturális beruházási terve okozhat.
Reklám