Jó minőségű termésre számítanak a borászok a szekszárdi mellett a villányi borvidéken is. Az Év Pincészete díjat a soltvadkerti Frittman borászat nyerte az idén.
Ide tartozik, hogy a szekszárdi mellett a villányi borvidéken is nagyon jó minőségű, átlagos mennyiségű szőlőt szüretelhetnek a gazdálkodók. Nagy Gergely, a Villányi Borvidék Hegyközségi Tanácsának titkára elmondta, minden feltétel adott ahhoz, hogy a 2015-ös egy jó évjárat legyen a borvidéken. A szüret augusztus első hetében megkezdődött a korai érésű illatos fehérszőlőkkel és az első rozéborok alapját adó kékszőlővel, a medoc noirral, a gazdák jelenleg a portugiesert szedik. A vegetációs időszakban a tavalyinál sokkal kevesebb növényvédelemre volt szükség, a kedvező időjárásnak is köszönhetően a fürtök szépek, egészségesek lettek, a termés mennyisége eléri a hetven mázsát hektáronként, ami már majdnem átlag feletti. A termelők a nem túl meleg és nem túl csapadékos őszben bíznak, mert akkor a későn érő fajtáknál sem kell rothadástól tartani.



