Kettős adóztatást elkerülő egyezményt írt alá szerdán Magyarország és Türkmenisztán – közölte tegnap a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Az adóegyezményt Lepsényi István, az NGM gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára és Batir Bazarov gazdasági és fejlesztési miniszter látta el kézjegyével. A szerződés célja az adóztatás kiszámíthatóvá tétele a két ország gazdasági kapcsolataiban azáltal, hogy kizárja a kettős adóztatást és meghatározza, hogy a partnerállamok egyes jövedelem- és vagyontípusokat milyen körben adóztathatnak. Az adóegyezmény a legújabb nemzetközi kívánalmaknak megfelelően tartalmazza a Magyarország számára fontos, garanciális szabályokat, így például az adóhatóságok közötti adóügyi információcsere lehetőségét, amely teljes körű, azaz a banktitokra is kiterjedő adóügyi információcserét biztosít. Ezen túlmenően kedvezménybeli korlátozást fogalmaz meg arra az esetre, amennyiben célzottan csak az adóegyezmény előnyeinek kihasználására törekszik az adózó. A szerződés megkötése áttekinthetőbb gazdasági és jogi hátteret biztosít mindkét ország befektetői számára – olvasható a közleményben.
Mint arról a távirati iroda beszámolt, a két ország 2015-ben kezdte a tárgyalásokat a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról a jövedelem- és vagyonadók területén.



