A versenyszférában dolgozók szakszervezete tizenöt százalékos béremelést követelnek

Az érdekvédők szerint siker, hogy a kormány a járulékok és az adók csökkentésével beszállt a béremelési programba

Gazdaság
  • 2016.12.11. - 09:24

A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASzSz) arra szólította fel tagszervezeteit, hogy egységesen 15 százalékos béremelést követeljenek a versenyszférában - közölte az érdekképviselet vasárnap.

MASZSZ egyértelmű sikernek tartja, hogy a kormány a járulékok és az adók csökkentésével beszállt a béremelési programba. 
A szakszervezetek ezek után azt várják el a cégektől, hogy átfogó javaslatokat dolgozzanak ki, hiszen a 15 százalékos emelés anyagi forrásainak jelentős részét az állam biztosítja.

Reklám