A leghatásosabb eszköz a termőföld védelmére, ha az a magyar földművesek tulajdonában van, ezért is érik ellenzéki, baloldali és brüsszeli támadások a földtörvényt – hangsúlyozta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az Echo Televízió Mélymagyar című műsorában.

A miniszter kiemelte: a Földet a gazdáknak programnak köszönhetően a kisgazdaságok felé mozdult el a hazai birtokpolitika, ezt segítették az állami haszonbérleti pályázatok, valamint a most kezdődő földértékesítési program. Az összesen ötvenezer parcellára helyben lakó, magyar földművesek licitálhatnak, összesen százháromezren. Fazekas Sándor emlékeztetett: a szigorú törvényi szabályozás garantálja, hogy a különböző érdekcsoportok ne jussanak termőföldhöz, azt később ne tudják külföldiek kezére játszani. A holnap 20:30-kor kezdődő műsorban megismerhetjük azt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei gazdálkodó házaspárt, akikkel kapcsolatban az ellenzék éveken keresztül azt állította: a föld után járó támogatásokat nem földművesek, hanem műkörmösök kapják.



