A százdolláros hordónkénti olajár a célja Szaúd-Arábiának

Nyersanyag-világpiac

Gazdaság
  • 2018.04.19. - 00:50

A Kőolajexportáló Országok Szervezete (OPEC) legnagyobb olajtermelője, a Szaúd-arábiai Királyság nyolcvan–száz dolláros olajár elérésére törekszik a Reuters hírügynökséget tájékoztató olajipari források szerint.

Ez arra utal, hogy nem célja az OPEC és a szervezeten kívüli olajtermelők között létrejött önkéntes termeléskorlátozási megállapodás feladása annak ellenére sem, hogy az már közel elérte kitűzött célját. A termeléskorlátozásnak köszönhetően az olajár az idén már hordónként hetvenhárom dollár feletti árat is elért, ami a legmagasabb 2014 novembere óta. Olajipari szakértők szerint a szaúdiak törekvése leginkább arra vezethető vissza, hogy a lehető legmagasabbra szeretnék feltornászni az állami Aramco olajipari konszern piaci tőkeértékét egy kisebbségi pakett tervezett tőzsdei kibocsátása előtt. A Reuters hírügynökséget tájékoztató olajipari források szerint a szaúdiak egyáltalán nincsenek megelégedve a hetvendolláros szinttel, ezért nyolcvan és száz dollár közötti szintre szeretnék feltornászni az olajárat. Szerintük a hetvendolláros olajárat mostantól az alsó támasznak kell tekinteni.
Reklám