A régió legvonzóbb központja lehetünk

Kutatás-fejlesztés

Gazdaság
  • 2017.10.26. - 01:10

Új dimenzióba kell léptetni a magyar gazdaságot, hogy az ország ne csak termelési, hanem Közép-Európa legvonzóbb kutatás-fejlesztési központja lehessen – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap a Itron új kiválósági központjának megnyitóján.

Az energia- és vízgazdálkodási megoldásokat fejlesztő amerikai cég kétmilliárd forintos beruházása 412 millió forintos költségvetési támogatást kapott annak köszönhetően, hogy – a kormány döntése értelmében – a kutatásfejlesztési befektetésekhez huszonöt százalékban adható állami hozzájárulás– adta hírül a távirati iroda. A beruházás nyomán száz, magasan kvalifikált munkaerőt igénylő álláshely jön létre a budapesti kutatás-fejlesztési központban – mondta a tárcavezető.
Reklám