Az Európai Bizottság döntése szerint a magyarországi reklámadó sérti az állami támogatásra vonatkozó uniós szabályokat. A kormány kitart a magyar kezdeményezés mellett, amellyel a reklámtevékenységet végző világcégektől is beszedhető az állami költségvetést megillető adó.
A Nemzetgazdasági Minisztérium álláspontja szerint a bizottság döntése ellentétes az uniós joggal. A reklámadó sávosan progresszív mértékrendszere ugyanis nem sérti az állami támogatási szabályokat, mert az azonos helyzetben lévő vállalkozásoknak, vagyis az azonos árbevétellel rendelkezőknek azonos összegű adót kell fizetniük. Így a szabályozás eleve nem lehet szelektív, azaz nem eredményezhet állami támogatást. Közölték: hazánk még Brüsszel kérésére sem kér el visszamenőlegesen semmilyen közterhet a reklámadó-mentességben részesülő kisvállalkozóktól. Azt sem hagyják, hogy a digitális világcégek kivonják magukat a közterhek megfizetése alól. A Magyar Reklámszövetség szerint a reklámadó nemcsak az iparágra káros, hanem az egész gazdaságra.



