A Magyar Államkincstár lett Magyarországon a pénzügyi kifizetések központja, annak következtében, hogy az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság beolvadt az államkincstárba.
A szervezeti változás ellenére a nyugdíjak kifizetésében semmi nem változik majd – közölte tegnap az M1-en Mészáros József, a Magyar Államkincstár újonnan kinevezett elnöke. Mészáros József a novemberi emelt nyugdíjak kifizetéséről elmondta, hogy a pluszjuttatásokat – a nyugdíjak egy összegű kompenzációja és nyugdíjprémium – az ellátottaknak a normál nyugellátással egy időben kell kifizetni. Akik a nyugdíjukat bankszámlára kérik, november 10-én, akiknek pedig a postás viszi ki a pénzt, november 15. és 26. között kapják majd meg az ellátásukat – tette hozzá. A visszamenőleges kompenzációban mindenki az ellátása 9,6 százalékát kapja meg.



