A kamarával együttműködve álltunk talpra

Gazdaság
  • 2016.10.28. - 01:39

Sikeres a kormány és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2010 óta tartó együttműködése – jelentette ki tegnap Kövér László a kamara tisztújító küldöttgyűlésén.

A hat éve tartó munka során több mint ötven olyan program valósult meg, amely alapján a magyar gazdaság növekedési pályára is állt – hangsúlyozta az Országgyűlés elnöke. Kövér László emlékeztetett: hatszáznyolcvanezerrel többen dolgoznak az országban, mint hat éve, ebből háromszázezren a hazai vállalkozások bővülő tevékenységének köszönhetően. A vállalkozásoknak ma már a munkaerőhiány okoz gondot. A gazdasági eredmények eléréséhez és fenntartásához nélkülözhetetlen a magyar munkavállalók és munkaadók teljesítménye, a gazdaság önszerveződő képessége, az érdekegyeztetést és az érdekképviseletet erősítő kamarai munka. Parragh lászló, a MKIK elnöke a távirati iroda beszámolója szerint felhívta a figyelmet, hogy a teljesítménycentrikus adórendszertől kezdve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal átalakításán át a finanszírozási rendszer megerősítéséig sok területen tetten érhető a kamara közreműködése. A területi kamarák önállóságát meg kell tartani, mivel eredményesen tevékenykednek, erősen beágyazottak a helyi környezetbe, és ismerik a helyi viszonyokat.

Reklám