A kormány Felzárkózást Segítő Gazdasági Fórum felállításáról döntött, amelynek feladata, hogy a vállalatok társadalmi felelősségvállalásának összehangolásával segítse a hátrányos helyzetűek felzárkózását, foglalkoztatását – az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben olvasható.
Eszerint az emberi erőforrások minisztere lesz a fórum elnöke, az alelnöki posztot pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára tölti majd be. A kormány rendelkezett arról is, hogy a fórumnak – amely felzárkózást szolgáló tanácsadó, konzultációs testületként működik majd – tagja lesz a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára, a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, valamint a kabinettel stratégiai megállapodást kötött vállalatok és a felzárkózás területén szakmai tapasztalattal rendelkező cégek is. A konzultációs testület feladatai közé tartozik majd a társadalmi felzárkózásért felelős miniszter munkájának támogatása a munkanélküliséggel leginkább sújtott társadalmi csoportok esélyteremtésének elősegítésében. Ajánlásokat tesz a 2014–2020. évi programozási időszakban kiírás előtt álló, felzárkózást segítő programok szakmai tartalmára, intézkedéseire, javaslatokat fogalmaz meg a hátrányos helyzetűek, különösen a romák versenyszférában való foglalkoztatásának ösztönzésére – áll a megjelent kormányhatározatban.



