Megkezdődött a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) őszi kampánya, amely azt mutatja be, miért érdemes ősszel útnak indulni Magyarországon – áll az MTÜ lapunkhoz eljuttatott tegnapi közleményében.
A kampány főként az őszi gasztronómiai kínálatra, a bor és az aktív kikapcsolódást és a kulturális feltöltődést szolgáló őszi programokra épül. A belföldi turizmus erősítését célzó akcióval azt szeretnék elérni, hogy hatására minél többen és minél több időt töltsenek el itthon. A cél emellett a kiemelt turisztikai régiók, a bor- és gasztroturizmus népszerűsítése, a hazai borvidékek megismertetése, a magyar bor arculatának erősítése. A turisztikai ügynökség korábban vizsgálta, mire figyelnek a hazai utazók, amikor pihenést terveznek. A kutatás eredményei szerint a magyarok egyre többen keresnek fel borászatokat, pincészeteket és vesznek részt borkóstoláson: ezt 2016-ban már a megkérdezettek tizenhat százaléka említette kedvelt tevékenységként. Az MTÜ nyári kampánya a felmérések szerint 4,3 millió embert ért el belföldön, a hatásait feltáró kutatás eredményei szerint pedig közel minden második megkérdezett válaszolta azt, hogy a kampány hatására többször, illetve hosszabb belföldi pihenést tervez.