Nyolc és félmillió járművet hív vissza a Volkswagen az Európai Unióban a dízelmotorok emissziós értékeit manipuláló szoftver miatt - közölte a német autógyártó. A nap folyamán a német szövetségi közlekedési felügyelet 2,4 millió dízelautó visszahívására kötelezte a céget Németországban.

Németországban közel két és félmillió járművet kell visszahívni. A német Bild lap értesülése szerint a közlekedési felügyelet a VW javaslatát arra, hogy az érintett járművek tulajdonosai önkéntes alapon vigyék vissza a szervizekbe autóikat javításra.



