Csokoládégyárat épít a Vadász márkanevű termékeket gyártó Árklub Kft. Bátonyterenyén 8,3 milliárd forintos beruházással, a kormány támogatásával. A gyár 2019 végén kezdi meg működését, és százötven embernek ad munkát – közölte tegnap a távirati iroda.
Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára hangsúlyozta, nemcsak egy bátonyterenyei és Nógrád megyei léptékkel fontos beruházás valósul meg, hanem egy régi és egykoron világszínvonalú magyar iparág, az élelmiszeripar, azon belül az édesipar feltámasztásának fontos fázisa ez a fejlesztés. Az elmúlt harminc évben „szinte megsemmisült a magyarországi édesipar, ezt most megfordítjuk” – fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter. A magyar kormány az eredetileg tervezett 7,3 milliárd forintos költség 45 százalékával, mintegy 3,3 milliárd forinttal segíti a beruházást. Magyar Levente a támogatást részben diplomáciai válasznak nevezte arra a lépésre, hogy tavaly év végén az ukrán elnök tulajdonában lévő, a Vadász csokoládét is gyártó budapesti gyár üzleti indok nélkül felmondta a szerződést. Az elmúlt három évben mintegy negyvenmilliárd forintnyi gazdaságfejlesztés érkezett Nógrád megyébe, és több mint ezer új munkahelyet teremtett.