A Mooovy nyerte a Mobil Weekend 2015-öt

Gazdaság
  • 2015.09.23. - 18:58

A Mooovy nevű sportalkalmazás lett Mobil Weekend 2015 konferencia és mobil applikációs fejlesztői verseny fődíjasa.

Magyarország egyetlen komplex, innovatív mobilos szakmai eseményét Budapesten a Teslában rendezték szeptember 17-19 között. A három nap alatt 45-nél is több hazai és nemzetközi előadó több, mint 50 előadásán vehetett részt az ellátogató közel 600 érdeklődő, összesen mintegy 100 órányi tudásanyagot elsajátítva.

Az esemény ideje alatt a fejlesztői versenyen nyolc applikáció készült el az egyenként négy tagú (ötletgazda, fejlesztő, designer, marketinges) csapatok részvételével. Az egymillió forintos fődíjat a Mooovy nevű sportalkalmazás szerezte meg, melynek célja, hogy versenybe állítsa a sportkedvelőket a világ bármely tájáról számos sportban - akár párban, akár csapatban.

A verseny díjazottjainak teljes listája: 

  • Egy millió forintos fődíj: Mooovy 
  • Legjobb grafika: Mooovy. Nyeremény: Samsung Galaxy Tab S2 
  • Legjobb marketingterv: PocketPro. Nyeremény: egy éves Blinklist előfizetés 
  • Legjobb fejlesztő: Mooovy. Nyeremény: Skyscanner mentorálási lehetőség 
  • Legjobb ötlet: AngelApp. Nyeremény: Maker’s Hub iroda egy éves használata 
  • Közönsgédíjas: Graffit! Nyeremény: a ClusterHouse fél éves irodabérlete

 

Somogyi Róbert, a Mobil Weekend főszervezője elmondta, hogy külön öröm, hogy sikerült egy olyan hiánypótló rendezvényt létrehozni, melynek keretében a mobilos szakma képviselői, a fiatal tehetségek, az értő közönség, a befektetők, valamint a már ebben az iparágban sikerrel dolgozó előadók egymásra találhattak és tapasztalatokat cserélhettek. A visszajelzések alapján a következő, várhatóan 2016 tavaszán esedékes Mobil Weekend előkészítését a DiNG.hu Kft. már meg is kezdte.

A Mobil Weekend előadásai előreláthatóan novembertől online is elérhetőek lesznek.

Részletek hamarosan az esemény honlapján és közösségi médiás felületein várhatóak.

Reklám