Gyors emelkedésnek indult az INA horvát olajipari vállalat részvényeinek árfolyama a zágrábi tőzsdén, miután Andrej Plenkovic horvát kormányfő nemrég bejelentette, a horvát állam kivásárolja a Mol magyar olaj- és gázipari vállalat részesedését az INA-ból – közölte a horvát közszolgálati rádió tegnap a távirati iroda beszámolója szerint.

Az INA-részvények árfolyama szombat óta 9,37 százalékkal emelkedett, jelenleg a részvények 3199 kunáért (131 434 forint) forognak. Ám mindössze 14 részvényt adtak el a hétvége óta. A horvát kormány azután döntött az INA-részvények visszavásárlásáról, miután értesült arról, hogy a Mol megnyerte a horvát állammal szemben indított döntőbírósági eljárást.



