A következő egy év alatt mintegy 5–7 százalékos emelkedés várható a debreceni lakáspiacon a BMW korábban bejelentett helyi beruházása miatt, de az igazi árrobbanás az üzem megnyitása előtti három hónapban várható, amikor már elindul a próbatermelés, és a munkavállalók számára lakást kell találni, ami hosszabb távon is hat majd az albérletek árára – derült ki a Házbank.hu elemzéséből.
Mint írják, Debrecenben az elmúlt néhány hét alatt már tíz százalékos áremelkedést mértek. Kövesdi Marcell ügyvezető elmondta, a debreceni lakáspiacon a bejelentés előtt négyzetméterenként 330–340 ezer forint volt az átlagár, majd a gyárépítés hírére 360–370 ezerre emelkedett.



