Gazdaság

Kármán András: Hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett

Októberben kivezetnék a jelzáloghitelek kamatstopját

Magyarország elkötelezett az euró bevezetése mellett, és ehhez vállalta, hogy 2030-ig teljesíti a maastrichti kritériumokat - írta Kármán András pénzügyminiszter hétfőn, annak kapcsán, hogy csütörtökön Magyarországra érkezik az Eurogroup elnöke, Kirjákosz Pjerakákisz.

Kármán András: Hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett
Kármán András pénzügyminiszter
Fotó: AFP/Attila Kisbenedek

Kármán András a Facebook-oldalán közzétett bejegyzése szerint Magyar Péter miniszterelnökkel pénteken találkoznak Kirjákosszal, akivel pénzügyminiszterként először a májusi ciprusi ECOFIN-ülésen folytatott bilaterális tárgyalást.

A tárcavezető kitért a referenciakamat-stopra is. Mint írta: ez "attól függetlenül örökzöld téma, hogy már többször elmondtuk, felelős gazdaságpolitika, kiszámítható költségvetés mellett az előző kormányzatnak sem lett volna szüksége olyan piactorzító intézkedés bevezetésére és fenntartására határozatlan időre, mint a jelzáloghitelek kamatstopja".

Ezzel kapcsolatban közölte: a Tisza felelősen, konzultációs időt biztosítva, változatlan feltételek mellett a kamatstopot október elejéig fenntartja, hogy utána úgy lehessen kivezetni, hogy a ténylegesen rászorulók valós segítséget kapnak.

Kapcsolódó írásaink

Hétfői forintárfolyamok

ĀAz eurót hétfő reggel hat órakor 351,90 forinton jegyezték, péntek délután hat órakor pedig 351,99 forinton állt a jegyzés