Az orosz rapper a Starbucks után az amerikai pizzérialáncot is megvenné

Ha az üzlet létrejön, értéke elérheti a 1,5 milliárd rubelt

Gazdaság
  • 2023.08.23. - 09:09
Cikk borítókép
Képünk illusztrációNorthfoto

A Domino’s Pizza-hálózat oroszországi üzletére akadt néhány pályázó: Timur Junuszov zenész és Anton Pinszkij vállalkozó, akik közösen indították újra a Starbucks kávézóláncot az országban Stars Coffee néven. Ha az üzlet létrejön, értéke elérheti a 1,5 milliárd rubelt, de a magas adósságteher miatt a vevők árengedményt kaphatnak. Szakértők kételkednek a Domino’s újraindításának sikerében – írja a Kommerszant nyomán az Oroszhirek.hu.

Timur Junuszov, ismertebb nevén Timati, Anton Pinszkij vendéglátómágnással együtt fontolgatja a Domino’s Pizza-lánc megvásárlását Oroszországban az Instagramon közzétett posztja szerint.

„A Domino’s Pizza országból való távozása és csődeljárása kapcsán arra kérem a vezetőséget, hogy velem és Anton Pinszkijjel vegyék fel a kapcsolatot, és beszéljük meg a pizzalánc megvásárlásának lehetőségét, későbbi átnevezéssel” – írta a közösségi médiában Junuszov.

Tegnap, augusztus 21-én a Domino's Pizza márkát Oroszországban kezelő holland DP Eurasia bejelentette, hogy leállította az orosz üzletág eladására irányuló kísérleteket, és elindította a Pizza Restaurants LLC oroszországi részlegének csődeljárását. A holding a döntést az egyre nehezebbé váló környezettel magyarázta. Az orosz egység 520 millió rubeles külső adósságát a török leányvállalat a rendelkezésre álló készpénzből teljes egészében visszafizette. A Kartoteka.ru szerint 2022-ben a Pizza Restaurants LLC bevétele az előző évhez képest 21,8 százalékkal 3,1 milliárd rubelre csökkent, a nettó nyereség 1,7 milliárd rubel volt.

2022 márciusában, az ukrajnai oroszországi különleges művelet megkezdése után a DP Eurasia megszüntette a jogdíjakat és a befektetéseket az orosz piacon, de 188 üzlethelyiség továbbra is működött az országban. Októberre a lánc üzleteinek száma 171-re csökkent.

A Domino`s mintegy 100 saját éttermet üzemeltet, a többi franchise-étterem, amelyek valószínűleg nem használják tovább a márkát, és nem lesznek benne az üzletben – mondta Mihail Burmisztrov, az Infoline-Analitika vezérigazgatója.

A bérleti szerződések portfóliója, valamint a berendezések és egyéb tárgyi eszközök értéke alapján a vállalkozás valós értéke legalább 1,5 milliárd rubel lehet.

Ebben nincs benne a külföldi cégekkel kötött megállapodásokra az orosz kormány által előírt 50 százalékos kedvezmény – véli a szakértő.

Timur Junuszovnak és Anton Pinskijnek már van közös vállalkozása az éttermi piacon. Tavaly a vállalkozók Arszen Kanokov Szindika nevű cégével partnerségben 500 millió rubelért felvásárolták a Starbucks-lánc oroszországi eszközeit. A megállapodás magában foglalta a lánc 130 üzletének bérleti jogát, a márkát pedig Stars Coffee-ra kellett változtatni.

Pinszkij azt is állította, hogy több üzletet bezártak a bérleti feltételek miatt, de helyette kávézókat nyitnak olyan új helyszíneken, ahol a Starbucks soha nem járt. A Yandex.Maps szolgáltatás szerint jelenleg 92 helyszínen működik az orosz üzletlánc.

Reklám