Idén országosan is meghirdeti az agrártárca a Ments meg egy kertet! programot – írta lapunknak az Agrárminisztérium.
Közölték, a kertészkedés éve alkalmából 2016-ban elindított, és az első években kizárólag a minisztériumi fenntartású iskolák részére elérhető programot az Agrárminisztérium az első évek pozitív tapasztalatai, a programban rejlő szakmai és társadalmi értékek miatt országos szintűre terjeszti ki. A felhívásra jelentkező diákok és tanáraik egy-egy elhanyagolt kertet, földterületet mentenek meg évről évre. A közösséget és generációs hidakat is építő program keretében a diákok az intézményi, illetve tankertek kitartó gondozása, művelése mellett vállalhatják idősek, vagy más módon rászoruló, például mozgásukban korlátozott magánszemélyek tulajdonában lévő kertek, földterületek megművelését is. Idén, csatlakozva a biodiverzitás évéhez, a felhívás kiemelt témája a biológiai sokféleség lesz. Ezért a havi kertnaplók, beszámolók elbírálásánál kiemelt hangsúlyt kap ebben az évben a természetes körforgáson alapuló, madár-, kisemlős-, beporzó- és rovarbarát, környezetkímélő, vegyszermentes kertművelés. Idén a program az országos kiterjesztés mellett abban is más lesz, hogy a felhívást az agrártárca pályázatban hirdeti meg három kategóriára osztva: tankert–intézményi kert, pihenőkert-díszkert, valamint természetes haszonkert. Kategóriánként az első három helyezett külön díjazásban részesül és elnyeri az Év Kertmentő Csapata díjat is munkája kiemelt elismeréseként – ismertette
az Agrárminisztérium.




