Az energiafüggetlenség erősítése kiemelt cél

Visegrádi konferencia

Gazdaság
  • 2020.02.28. - 04:18

A magyar fogyasztó kerül a jövőben is a nemzeti energiastratégia középpontjába, a rezsicsökkentés eredményeinek megőrzése mellett – mondta tegnap az Innovációs és Technológiai Minisztérium energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára Visegrádon.

Kaderják Péter a Magyar Energiakereskedők Szövetsége VIII. országos konferenciáján a távirati iroda beszámolója szerint elmondta, hogy az új Nemzeti Energiastratégia kiemelt célja az energiafüggetlenség erősítése a tiszta, okos, megfizethető energia megteremtésén keresztül. A célt a kormány négy program mentén szeretné elérni úgy, hogy középpontba helyezi a fogyasztót, megerősíti az energiaellátás biztonságát, klímabarát módon alakítja át az energiaszektort és támogatja az energetikai innovációkat. A célok megvalósítását tematikus programok támogatják negyven projekten keresztül.

Reklám