Csökkenő forgalomban emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a BUX 45 781,35 ponton zárt pénteken, 875,37 ponttal, 1,95 százalékkal magasabban az előző heti záróértékénél.
A részvénypiac heti forgalma 51,84 milliárd forint volt az előző heti 61,75 milliárd forint után, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével emelkedtek. Az Equilor Befektetetési Zrt. MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte, hogy az elmúlt héten új csúcson járt a BUX index, köszönhetően a pozitív nemzetközi befektetői hangulatnak, és annak, hogy a Standard & Poor’s hitelminősítő javított a hazai adósosztályzathoz rendelt kilátásán.



