Guller Zoltán: A turizmusban nemcsak a múltat, a jelent és a jövőt is látnunk kell

Gazdaságfehérítés az idegenforgalomban

Gazdaság
  • 2019.12.12. - 00:30
Cikk borítókép
Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatójaMH

Az egyik legfontosabb gazdasági húzóágazatban nem elegendő, ha csak a múltat látjuk – a jelent és a jövőt is látnunk kell.

Ezzel a gondolattal nyitotta meg Guller Zoltán, a Magyar Turisztika Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója azt a rendezvényt, amelyen stratégiai együttműködési megállapodást kötött egymással az MTÜ, valamint a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége, a Magánszállásadók Országos Szövetsége, a Magyar ApartmanKiadók Egyesülete, a Magyarországi Ifjúsági Szállások Szövetsége Közhasznú Szervezet, a Magyar Kempingszövetség, valamint a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége. A stratégiai megállapodás aláírásával cél a napi digitális statisztikai adatszolgáltatásra való áttérés támogatása, hiszen ez a turisztikai ágazat valamennyi szereplőjének érdeke. További célként fogalmazták meg, hogy minden magyarországi szálláshely az NTAK adatszolgáltatás révén közreműködjön a turisztikai szektor fehérítésében, az adózók védelme érdekében. Kimondták, hogy a hazai turizmus csak akkor válhat a jövő igazi húzóágazatává, ha a szálláshely-­szolgáltatók is belépnek a digitális adatszolgáltatás rendszerébe.

Reklám