A legtöbb nyugdíjas már beváltotta a rezsiutalványát

Közműszámlák rendezése

Gazdaság
  • 2019.12.02. - 03:20

A nyugdíjasoknak kézbesített rezsiutalványok kétharmadát már beváltották a postákon, a beváltott utalványok összértéke meghaladta a tizenötmilliárd forintot – közölte a Magyar Posta az MTI-vel.

November végéig a mintegy hét és fél millió kézbesített rezsiutalvány kétharmadát postákon váltották be a nyugdíjasok, összesen tizenötmilliárd forint értékben. Az őszi hónapokban az utalványokat inkább az áramfogyasztás kiegyenlítésére használták fel, kevésbé a gázszámlákra – olvasható a közleményben. A beváltás március végéig lehetséges, a postákon azonban már a kézbesítés első hetében jelentős számban fizettek ki csekkeket a rezsiutalvánnyal, októberben pedig az összes utalvány egyharmadát használták fel. A postai beváltási statisztikák szerint az elmúlt három hónapban negyedike és tizenegyedike között volt a legnagyobb arányú az adott hónapon belül a beváltási arány, jellemzően a csekkek befizetési határideje erre az időszakra esik. Az októberi napi átlagos százezer feletti beváltások novemberben már csökkentek, az egy napon felhasznált rezsiutalványok száma átlagosan hatvankétezer körül alakult.

Reklám