Az előző évit meghaladó ütemben, tizenegy százalékkal nőtt tavaly a mező- és erdőgazdasági területek ára, a földbérleti díjak 6,5 százalékkal emelkedtek, az értékesített termőföldek területe hetvenkétezer hektár volt, közel ugyanakkora, mint az előző évben, és harmada a két évvel korábbi, rendkívüli termőföldforgalomnak - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kiadványából.
Tavaly a mező- és erdőgazdasági hasznosítású területek egy százalékát értékesítették, a magasabb áraknak köszönhetően a forgalmi érték 9,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit – közölte az MTI. Az összes értékesített terület hetvenkét százaléka szántó, tizennégy százaléka erdő, tíz százaléka gyep volt, a fennmaradó négy százalékot a szőlő- és gyümölcsösterületek tették ki. A KSH adatai szerint a szántóértékesítés több mint fele az alföldi megyékben realizálódott, egy hektár szántó átlagos éves bérleti díja ötvenötezer-hétszáz forint volt országosan.



