A növénytermesztési ágazat volumene 0,9 százalékkal nőtt, az állattenyésztésé pedig 6,3 százalékkal emelkedett tavaly az egy évvel korábbihoz képest – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal mezőgazdasági teljesítményt mutató statisztikai tükréből.
Bár a betakarított terület 2014 óta csökken, tavaly gabonából 2,4 millió hektárról közel tizenötmillió tonna termést takarítottak be – tudatta a KSH friss adatait a távirati iroda. A termésmennyiség 6,5 százalékkal lett több, elsősorban a kukorica termésmennyiségének emelkedése miatt, amelyből nyolcmillió tonnát, a 2017. évinél tizennyolc százalékkal többet takarítottak be, ezáltal a teljes mezőgazdasági kibocsátás volumennövekedéséhez két százalékponttal járult hozzá. Tavaly búzából az előző évinél 6,2 százalékkal nagyobb területről, egymillió hektárról 0,2 százalékkal többet, 5,3 millió tonnát arattak. Az olajos magvak termőterülete öt százalékkal csökkent, ezen belül a napraforgó területe tizenegy százalékkal kisebb, a repcéjé viszont 9,1 százalékkal nagyobb volt. A termésmennyiség is ennek megfelelően alakult, a napraforgóból 1,8 millió tonnára csökkent, a repcénél pedig 1,0 millió tonnára nőtt. Az olajos magvak termőterülete öt százalékkal csökkent.



