Csak az önkormányzatok zártak többlettel

Államháztartási egyenleg

Gazdaság
  • 2019.11.19. - 04:06

Az államháztartás nettó finanszírozási igénye 228 milliárd forint, a negyedéves GDP 1,9 százaléka volt az idei harmadik negyedévben, a szeptember végén zárult egy évben pedig 910 milliárd forintot tett ki, ami a GDP két százalékának felel meg – jelentette tegnap a Magyar Nemzeti Bank.

Az első két negyedévet 110 milliárd forint többlettel zárta az államháztartás. A központi kormányzat nettó finanszírozási igénye 222 milliárd forint, a társadalombiztosítási alapoké százmilliárd forint volt a harmadik negyedévben, míg a helyi önkormányzatok 94 milliárd forint többlettel zártak. Mint azt a távirati iroda közölte, az államháztartás névértéken számított konszolidált bruttó adóssága 657 milliárd forinttal 30 325 milliárd forintra nőtt a harmadik negyedévben, és a GDP 66,4 százalékának megfelelő összeget tett ki szeptember végén.

Reklám