Gyarapodott a közúti járművek és gépek exportja augusztusban

Emelkedő termelői árak

Gazdaság
  • 2019.11.02. - 04:09

Az export euróban mért értéke augusztusban 2,7 százalékkal, az importé 1,2 százalékkal nőtt. Az áruforgalom kiviteli többlete hatvanmillió euró volt, 122 millió euróval javult az egy évvel korábbihoz viszonyítva, amikor kivételesen 62 millió euró deficit volt – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal.

Az aktívum 23 millió euróval több az első becslésben közölt értéknél. Az év első nyolc hónapjában az export 3,7 százalékkal, az import 5,4 százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest. Az exporttöbblet 3,349 milliárd eurót tett ki, 954 millió euróval csökkent. A gépek, szállítóeszközök exportja 6,1 százalékkal, az import 6,2 százalékkal. A közúti járművek exportja 12,1 százalékkal, importja 1,4 százalékkal, nőtt és az exporttöbblet 6,107 milliárd euróra nőtt. Szeptemberben az ipari termelői árak – az exportárak fellendülése következtében – 2,2 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszakáét az előző havi, 0,9 százalékos emelkedés után.

Reklám