Hét környezetvédelmi és mezőgazdasági szervezet szövetsége tiltakozást szervez holnapra az Európai Parlament épülete elé. A tiltakozás a közös agrárpolitika tervezetének szól.
Többszáz gazda és traktorja várható Strasbourgba, ahol az új összetételű grémiumtól többek között a nagygazdaságok támogatásainak csökkentését követelnék. Az eseményt a környezetvédő aktivisták is meglovagolják, ők a területalapú támogatás helyett az agrár-környezetgazdálkodási intézkedésekre csoportosítanának át több pénzt. Eközben az európai gazdák hivatalos szervezete, a COPA/COGECA az ellen tiltakozik, hogy a források csökkenése mellett kelljen több környezetvédelmi előírást teljesíteniük a gazdáknak. „Ez jelentős jövedelemkiesést fog eredményezni a gazdálkodók számára, és korlátozza az ökológiai intézkedéseket a kettes pillérben” – intett a szövetség.



