Jelentős napi ingadozás

Nem dőlt meg a 2017-es gázfogyasztási rekord

Gazdaság
  • 2019.10.22. - 01:45
Cikk borítókép
A belföldi földgázfelhasználás mértéke millió köbméterbenMEKH

Az elmúlt évben 9883 millió köbméter volt a hazai földgázfelhasználás, 413 millió köbméterrel kevesebb, mint 2017-ben – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) statisztikai kiadványából, amely a magyar földgázrendszer tavalyi adatait összegzi.

Az évkönyvből kiderül, hogy csökkent az egyetemes szolgáltatásban ellátott fogyasztók, valamint a szabadpiacon vásárló felhasználók földgázfogyasztása is, a két fogyasztás együtt 8518 millió köbmétert tett ki. Az enyhe januárt követő, február és március hónapokban tapasztalt rendkívül hideg időjárás miatt a hazai földgáztárolókból jelentős volt a kitárolás. A legmagasabb napi gázfogyasztás 66 515 691 köbméter volt -8,4 fokos napi középhőmérséklet mellett. A 2018. évi csúcsnapi elosztóvezetéki fogyasztás azonban nem haladta meg a 2017. január 10-én mért csúcsfogyasztás értékét.

Reklám