A növekedés ellenére az építőipar teljesítményén érződött a nyári szabadságolások száma

A magasépítések vitték a prímet augusztusban

Gazdaság
  • 2019.10.17. - 04:09

Az építőipari termelés augusztusi növekedése elsősorban a magasépítéseknek köszönhető – kommentálta György László gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkár a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatait.

Augusztusban az építőipari termelés 5,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, amikor 24,7 százalékos volt a növekedés. A két építményfőcsoport termelése ellentétesen alakult: az épületek építése 14,1 százalékkal emelkedett, az egyéb építményeké 3,5 százalékkal csökkent. Az augusztusi növekedés tavaly március óta a legalacsonyabb volt, ebben az évben húszszázalékosnál kisebb növekedést még egyetlen hónapban sem mutatott az építőipari termelés. Németh Dávid, a K&H Bank elemzője elmondta: bár számítani lehetett a csökkenésre, az augusztusi többlet lassulást jelent. Idén így is 20–25 százalékos bővülést érhet el az ágazat.

Reklám