A városok közül elsőként Tatabányán vezették be az okostelefonos buszjegyvásárlás lehetőségét a Nemzeti Mobilfizetési Zrt.-vel együttműködve – mondta tegnap Schmidt Csaba polgármester sajtótájékoztatóján.
Hozzátette, országos újdonság, hogy a mobiltelefonon hordozott jegy időalapú, hatvan percen belül tetszőleges számú átszállásra biztosít lehetőséget a T-Busz Tatabányai Közlekedési Kft. valamennyi járatán. A rendszer a Budapesten már működő jegyvásárlási eljárást alkalmazza a helyi viszonyokra. A fővárosi tapasztalatok szerint a bevezetés óta öt százalékkal csökkent a papír alapon kiállított jegyek száma.




