Növekvő forgalomban gyengült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a BUX 39 826,51 ponton zárt pénteken, 1064,23 ponttal, 2,6 százalékkal alacsonyabban előző heti záróértékénél.
A részvénypiac heti forgalma 43,43 milliárd forint volt az előző heti 36,63 milliárd forint után, a vezető részvények közül a Magyar Telekom erősödött, a Mol, a Richter és az OTP gyengült. Az Equilor Befektetési Zrt. MTI-nek küldött elemzése szerint a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a romló nemzetközi befektetői hangulat miatt jelentősen csökkent a héten. Csütörtökön indult némi pozitív korrekció, de csak a veszteség egy részét sikerült ledolgozni. A hangulatot alapvetően a vártnál jóval gyengébb amerikai makroadatok rontották el, emiatt jelentősen erősödtek a kamatvágási spekulációk az Egyesült Államokban. A vezető részvények közül a Mol szenvedte el a legnagyobb veszteséget, a 2800 forintos technikai támaszig esett.


