Országszerte 42 villamos energiát termelő erőmű és távhőt előállító fűtőmű, illetve látogatóközpont nyitja meg kapuit október 11-én a nagyközönség előtt. A legnagyobb erőművekben már telt ház van, de több helyre még lehet regisztrálni az Eromuvekejszakaja.hu oldalon. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) csatlakozó partnereivel együttműködve 2019. október 11-én 14 és 22 óra között első alkalommal rendezi meg az Erőművek Éjszakáját. A látogatókat szakértő „idegenvezetők” kísérik végig az egyes helyszíneken, akik közérthetően és élményszerűen mutatják be az erőművek és a fűtőművek működését, az energiatermelés technológiai hátterét. A hagyományos energiatermelési technológiák mellett a látogatók a környezetbarát, megújuló alapú energia előállításának eljárásaival is megismerkedhetnek. Miskolcon a geotermikus rendszer működését lehet tanulmányozni, és megnyitja kapuit a városi biomassza fűtőmű is. Látogatható és bejárható lesz Magyarország két legnagyobb vízerőműve Kiskörén és Tiszalökön. Mohácson egy faapríték felhasználásával működő biofűtőmű várja az érdeklődőket, ahol egy naperőmű is látható. Szakolyon egy biomassza tüzelésű erőmű nyitja meg kapuit, ahol fa és mezőgazdasági eredetű biomassza felhasználásával állítanak elő villamos energiát. Turán egy geotermikus energiát hasznosító erőmű lesz látogatható, Pécsett pedig Közép-Európa legnagyobb biomassza erőműve fogadja az érdeklődőket.





