Az ország minden régiójában elindulnak a képzések a vállalkozóvá válást segítő programban az ősszel – mondta Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára (képünkön) tegnapi sajtótájékoztatóján.
A program vállalkozás indítását tervező harminc év alatti fiataloknak és harminc év feletti álláskeresőknek szól, a teljes keret több mint negyvenmilliárd forint, a jóváhagyott üzleti tervvel rendelkezők fejenként 4,5 millió forint tőketámogatást kaphatnak – közölte az MTI. A program segítségével mintegy kilencezer egyéni vállalkozás jöhet létre 2022-ig, ebből csaknem nyolcezer az ország hat kevésbé fejlett régiójában, és közel ezer a központi régióban. A támogatási keret csaknem hatezer vállalkozás létrehozását biztosítja a harminc év alattiak és mintegy háromezer vállalkozásét a harminc év felettiek körében – mondta el Bodó Sándor. A közép-magyarországi régióból jelentkezők támogatását hazai költségvetésből fedezik, a hat kevésbé fejlett régióban a programot uniós forrásból, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) keretéből finanszírozzák. A jelentkezőket kompetenciamérésre hívják, akik ezen megfelelnek, megkezdhetik a képzést. Itt elsajátíthatják a vállalkozás indításához szükséges alapvető jogi, pénzügyi, munkaszervezési, gazdálkodási ismereteket, és segítséget kapnak üzleti tervük megírásához. A képzés végén vizsgát tesznek és benyújtják üzleti tervüket, amelyet független szakértők értékelnek – ismertette a folyamatot az államtitkár.




