Támogatja a kormány az e-töltőállomásokat

Töltőállomások telepítése

Gazdaság
  • 2019.09.30. - 04:02
Cikk borítókép
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkáraMH

Magyarország egyik legfontosabb húzóágazata a járműipar, ezen belül különösen fontos az elektromobilitási szektor erősítése, ugyanis ez a magyar gazdaság versenyképességének egyik záloga – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára szombaton Budapesten.

Schanda Tamás az Európai Mobilitási Hét idei – „Sétálj velünk” – témájához kapcsolódó kreatív pályázat díjátadásán közölte, hogy ezt a célt szolgálja a Jedlik Ányos-terv is, amelyben félmilliárd forintból több tucat elektromos töltőállomás telepítését támogatták. A kormány hozzájárul az elektromos gépkocsik beszerzéséhez is, eddig már mintegy négyszázmillió forintot folyósítottak – derült ki a távirati iroda tudósításából. Kiemelte, mivel az elektromobilitási hét és az autómentes nap a közlekedési eszközök és módok tudatos választására hívta fel a figyelmet,  a kormány 180 millió forinttal támogatta a rendezvénysorozat programjait. Az államtitkár szerint az utazás a gyermekek számára örömteli esemény, míg a felnőttek a dugó, a zsúfolt tömegközlekedés miatt teherként tekintenek rá.

Reklám