Az ingyenesen letölthető e-kárbejelentő alkalmazást a 2019. januári megjelenése óta több mint 220 ezren töltötték le – mondta a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs vezetője tegnap az M1 aktuális csatornán.
Lambert Gábor hozzátette: eddig több mint 4200 kárbejelentés érkezett az e-kárbejelentőn keresztül a biztosító társaságokhoz, valamint a Mabiszhoz. A személyi sérüléses ütközéseken kívül, az összes Magyarországi baleset öt-hat százalékát már e-kárbejelentővel intézik a magyarok – hangsúlyozta. Az applikáción keresztül eddig 800 ezer magyar biztosítótársasági ügyfél kapott olyan QR-kódot, amellyel kitöltés nélkül betudják olvasni szerződéses adataikat kárbejelentéskor. Megjegyezte: az e-kárbejelentőt átlagban 20-25 perc alatt töltik ki a felhasználók. Az e-kárbejelentés nemcsak egyszerűsödött, hanem az alkalmazáson intézhető ügyek köre is kibővült, a fejlesztések részeként külföldi, biztosítatlan, teherautó vagy munkagép és annak vontatmányával okozott károkat is be lehet jelenteni az applikációval, valamint el lehet indítani a kárrendezést cascóra is.



