Magyarország fontos szerepet vállal a nukleáris biztonság erősítésében – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap Bécsben, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) közgyűlésén.
A terrorizmus, a terrorfenyegetettség világszerte nő azzal, hogy kontrollálatlan migrációs hullámok indulnak el. Ez növeli a nukleáris fenyegetettséget is, éppen ezért fontos, hogy Magyarországot újabb egy évre megbízták a nukleáris biztonsági munkacsoport elnöki teendőinek ellátásával – jelentette ki a miniszter. Az MTI tudósítójának elmondta, hogy 2021-ben Magyarországon rendezik meg a nukleáris terrorizmussal szembeni globális fellépés konferenciáját. Mindez elismerése annak, hogy Magyarország élen jár a nukleáris biztonság érdekében tett erőfeszítésekben – tette hozza Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter szólt arról is, hogy Közép-Európában az energiabiztonság kritikus fontosságú kérdés, a nukleáris energia használata pedig nagyban hozzájárul a térség energiabiztonságához.



