Az agrárium modernizációja és digitalizációja, valamint a generációváltás áll a 79. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) középpontjában, amelyet szeptember 26. és 29. között rendeznek meg a Hungexpón – mondta a tegnap megrendezett sajtótájékoztatón az Agrárminisztérium (AM) agrárpiacért felelős helyettes államtitkára.
Tarpataki Tamás beszédében azt taglalta, napjainkban a magyarországi élelmiszer-termelésben rejlő lehetőségek az agrárium modernizációja és digitalizációja segítségével használhatók ki, amely jelentős mértékben hozzájárulhat a magyar mezőgazdaság versenyképességének növeléséhez is. A generációk közötti tapasztalat és tudás átadása mellett épp olyan fontos a gazdálkodói életforma népszerűsítése a fiatalok körében, a kiállításon ezért nagy hangsúlyt fektetnek megszólításukra – tette hozzá. Ondré Péter, az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezetője elmondta, hogy az OMÉK egyszerre szól a szakmához, az üzleti környezethez és a nagyközönséghez. Idén a fókuszban a magyar élelmiszeripar áll, emellett többek között készülnek állat-, valamint mezőgazdasági gépbemutatóval, látványkonyhával, kóstoltatásokkal, a gyerekek számára élménygazdasággal és könnyűzenei koncertekkel is.



