Fontos, hogy az ország megbecsülje a földműveseket, akik a magyar földvagyonnal gazdálkodnak, és egészséges, biztonságos, ízletes élelmiszert termelnek a családok számára – fogalmazott Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára és miniszterhelyettese a III. Földművesek Emléknapján.
Elmondta, az emléknap felmutatja a világ előtt, hogy a földműveseknek pótolhatatlan szerepe van a Kárpát-medencében, a magyar történelem és az élet folytonosságában – írta az MTI. Az újonnan megalakult Nemzeti Földügyi Központról azt mondta az intézmény az agrárium és a magyar gazdálkodók erős bástyája, védi a közös örökséget, a termőföldet. Kiemelte: a gazdálkodók érdekeit a magyar termőföld védelmével lehet képviselni.




