Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a BUX 40 312,46 ponton zárt pénteken, 518,34 ponttal, 1,30 százalékkal magasabban az előző heti záróértékénél.
A részvénypiac heti forgalma 32,40 milliárd forint volt az előző heti 55,70 milliárd forint után, a vezető részvények közül az OTP erősödött, a Richter és a Mol gyengült, a Magyar Telekom pedig stagnált a héten. Az Equilor Befektetési Zrt. MTI-nek küldött elemzésében kiemelte, hogy nem járt sikerrel a Mol Slovnaft részvényekre tett ajánlata. Május 10-től volt érvényben a magyar olajvállalat 84 eurós vételi ajánlata, amit csak kevés Slovnaft-részvényes fogadott el, a Mol csupán 98,72 százalékra tudta növelni részesedését a korábbi 98,56 százalékról. A vállalat következő lépése a kiszorítási eljárás lesz, annak érdekében, hogy 100 százalékos tulajdonrészt szerezzen. Az elemzés kiemeli, hogy a múlt héten a Rating and Investment (R&I) hitelminősítő BBB- besorolásról BBB+- ra minősítette fel Magyarországot a makrogazdasági eredményeik miatt. A fokozat a Fitch és a Standard & Poor’s minősítésénél eggyel, míg a Moody’s-énál kettővel magasabb. Fontos ugyanakkor helyén kezelni a besorolást, regionálisan továbbra is le van maradva az ország az R & I-nál is.



