Gazdaságélénkítő csomag az egyenlőségért

Településfejlesztés, felzárkóztatás

Gazdaság
  • 2019.09.03. - 03:28

Pintér Sándor belügyminiszter tájékoztatta a Magyarország egyes területei közötti gazdasági egyenlőtlenség csökkentése érdekében szükséges fejlesztési programról az annak első ütemében részt vevő ötven település vezetőit tegnap a Belügyminisztériumban – tudatta a tárca közleményben az MTI-vel.

Cél egy olyan gazdaságélénkítő programcsomag indítása, amely hozzájárul a kedvezményezett térségek gazdasági, munkaerőpiaci hátrányainak csökkentéséhez, a helyi foglalkoztatás bővítéséhez, a vidék lakosságmegtartó képességének növeléséhez. A kedvezményezett települések fejlesztése nemzeti közpolitikai, társadalmi, gazdasági érdek. Versenyképességük növelése hozzájárulhat a magyar gazdaság további erősödéséhez, az ott élő lakosok életszínvonalának növekedéséhez, az ország termelékenységének emelkedéséhez – tette hozzá. Kiemelt cselekvési pontként jelölte meg a miniszter a teljes települési foglalkoztatottság elérését, a start szociális szövetkezetek létrehozását, valamint a piac igényeit figyelembe vevő, azt kiszolgáló képzések indítását.

Reklám