Sok új munkahelyet teremt az új beruházás

Fejlesztőközpont-átadás

Gazdaság
  • 2019.07.26. - 02:38
Cikk borítókép
Szijjártó PéterMH

A 3D-nyomtatókat gyártó, bostoni központú Formlabs Kft. kétmilliárd forint beruházással Budapesten hozza létre az Egyesült Államokon kívüli első fejlesztőközpontját.

A száz munkahelyet teremtő beruházáshoz a kormány 171 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt – mondta tegnap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Kifejtette, hogy a 3D-s nyomtatók iparában a működés alapjául szolgáló szoftver fejlesztése jelenti a „királykategóriát”, és most ebben a szegmensben érte óriási megtiszteltetés Magyarországot és azokat a magyarokat, akik a 3D-nyomtatók fejlesztéséből az elmúlt években kivették a részüket – tudósított a távirati iroda.

Reklám