Hat atomreaktort épít Lengyelország húsz év alatt, ami az ellátás ötödét fedezi

Szénerőmű helyett nukleáris energia

Gazdaság
  • 2019.07.10. - 01:18
Cikk borítókép
AtomreaktorMH

Lengyelország a 2040-es évek elejére legalább hat atomreaktort épít, és áramfelhasználásának így már mintegy húsz százalékát atomenergiával fedezi.

Piotr Naimski stratégiai energiaipari infrastruktúra fejlesztésekért felelős kormánybiztos a lengyel nemzeti rádiócsatornának adott interjúban kedden elmondta, hogy a blokkok hat gigawattos együttes áramtermelési kapacitással rendelkezhetnek majd a 2040–2045-ös évekre. Az első lengyel atomerőmű 2033-ra épül fel a biztos elmondása szerint, a jelenlegi elképzelések alapján a Balti-tenger partvidékén. Lengyelország összesen „egynél több, valószínűleg kettő” atomerőművet tervez építeni – mondta a távirati iroda beszámolója szerint. A nukleáris erőmű technológia lehetséges beszállítójáról szólva Piotr Naimski leszögezte, hogy Lengyelország hosszú távú technológiai együttműködő partnert keres a projekt kivitelezéséhez.

Reklám