A közép-európai országok egyértelmű nyertesei annak az új világrendnek, amely a világgazdasági és világpolitikai változások nyomán kialakult – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap Ljubljanában a Három Tenger Kezdeményezés államfői fórumán.
Hozzátette, hogy ehhez nagyon komoly és súlyos döntéseket kellett meghozni. „Az észszerű politikai döntéseket, amelyeket Közép-Európában a gazdaság, illetve a biztonság vonatkozásában hoztunk, mind hozzájárultak ahhoz, hogy ma Közép-Európa az új világrend nyertesei közé tartozik, sőt az európai növekedés és versenyképesség motorját jelenti és fogja jelenteni a jövőben is” – hangoztatta a külgazdasgási és külügyminiszter.



