Az Agrárminisztérium és a Nyúl Terméktanács célja, hogy az ágazatban a jelenlegi évi 4-4,5 millióval szemben 2022-re hétmillió vágóállatot tenyésszenek a hazai termelők – mondta Nagy István agrárminiszter tegnap Baján a Tetrabbit Kft. új csomagolóraktárának átadásán. Kifejtette, tavaly sikerült megállítani a nyúlanyaállomány csökkenését és kis mértékben növelni a vágónyúl mennyiségét. A Tetrabbit Kft. a hazai legnagyobb üzem, évi 2,1 millió nyúl feldolgozását végzi el. A cég az új, hatszáz négyzetméteres raktárát 380 millió forintos beruházással, a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program harmincöt százalékos támogatásával építette.




