Meghosszabbítják az öntözési idényt

Az őszi rendkívüli aszály után a tavasz sem hozott több csapadékot, ezért a talaj vízhiányos állapota kedvezőtlenül hat a mezőgazdasági termelésre

Gazdaság
  • 2019.04.03. - 02:32

Ebben az évben a gazdálkodók március–áprilisban nem aszállyal, hanem vízhiánnyal küzdenek, ezért akik tudták, üzembe helyezték öntözőberendezéseiket. A mezőgazdasági vízhasználók költségterheinek enyhítése érdekében, a hidrometeorológiai viszonyokra hivatkozva, a belügyminiszter az Agrárminisztérium kérésére 2019. április 1–től kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot. A termelők számára ez azt jelenti, hogy nem kell vízkészletjárulékot fizetniük az öntözési, halgazdálkodási és rizstermesztési vízhasználat után. Ezzel egyidejűleg az öntözési idény is hosszabbodik, március 1–től október 31–ig tart.

Reklám