Járműipari kutatóközpontot hoz létre a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Győrben.
Mint Lovász László közölte, céljuk, hogy az Akadémia által végzett alapkutatások eredményei minél jobban érvényesüljenek a gazdaságban, emellett szeretnék erősíteni kapcsolataikat az egyetemekkel. Az új kiválósági központ létrehozása mindkettőre jó példa. Hozzátette: ideális esetben a fiatalok az oktatás és az alapkutatás során megismerkednek a legmodernebb műszerekkel, módszerekkel, és ezt a tudást az iparban tudják kamatoztatni. Thomas Faustmann arról szólt, hogy az Audi régóta elkötelezett támogatója a kutatásnak és a képzésnek, amelyek meghatározó tényezői a hosszú távú sikernek, és egyidejűleg hozzájárulnak Magyarország mint ipari bázis további fejlődéséhez.



