Qaestor-ügy: Több tízezer kárigény jött

A brókerbotrányban megkárosított ügyfelek száma elérheti a 150 ezret

Gazdaság
  • 2015.06.16. - 15:02

Akár százötvenezer károsultja lehet a Buda-Cash Brókerházzal, a Hungária Értékpapír Zrt.-vel, valamint a Quaestor-csoporttal összefüggésbe hozható brókerbotrányok miatt, miután kiderült: 32 ezer Qaestor ügyfél nyújtotta be kárigényét a kárrendezési alapokhoz. Összeszedtük, hol tart a kárrendezés a cégeknél.

Eddig mintegy harminckétezer Quaestor ügyfél nyújtotta be a kárrendezési igényét a Befektető-védelmi Alaphoz (BEVA), valamint a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapjához. A két szervezet közlése szerint kifizetések összegéről a jogosultságok ellenőrzését követően értesítik majd azokat, akiknek a törvény szerint. az ügyfelek közül 28 613-nak már postázták azt az értesítést, hogy kárrendezés és kártalanítás iránti kérelmük a jogszabályban megjelölt benyújtási határidőn belül beérkezett. A beérkezést követően az alapoknak harminc napjuk van megvizsgálni az igényeket, és a regisztrációról értesíteni az igénylőket.

Reklám